Ресурс 7
Loading ...

Tollivormistusteenused

Meie ettevõte pakub raamatupidamis- ja tollivormistusteenuseid ning teie ettevõttele vajalikku haldustuge.

Eduka välismajandustegevusega kaasneb usaldusväärne tollivormistus, mis tagab takistusteta kaubandusoperatsioonide läbiviimise. Meie meeskond hoolitseb selle eest, et kõik dokumendid oleksid õigeaegselt vormistatud ja kõik nõuded täidetud.

Pakume tollideklaratsioonide eelvormistamise teenust, mis võimaldab ette valmistada kõik vajalikud dokumendid enne kaupade saatmist teie laost või saabumisel. See muudab paki üleandmise transpordile kliendi jaoks kiiremaks ning sujuvamaks.

Teenused:

  • Tollideklaratsioonide ettevalmistamine ja esitamine: eksport, import, ajutine sissevedu/väljavedu, eriprotseduurid
  • Klientide esindamine tolliasutustes
  • Ekspordi kontroll ja väljaveo kinnitamine
  • Väliskaubandustegevuse raamatupidamise tugi
  • Spetsifikatsioonide koostamine
  • Statistika aruanne
  • Pakendi aruanne
  • Kauba tollikoodi määramine
  • Püüame pakkuda paindlikke koostöötingimusi, konkurentsivõimelisi hindu ja individuaalset lähenemist igale kliendile.

Koostööd tehes võite olla kindlad, et teie tollivormistus tehakse õigeaegselt, kõrge vastutustundega ja sügavate teadmistega asjaajamisest.
Tollideklaratsioon on oluline dokument, mida esitatakse tolliasutustele ja maksuhaldurile, et tõendada maksude ja tollimaksude tasumist või nende tasumisest vabastamist.

Võimalikud allahindlused suurte teenuste mahuga.

изображение_2024-10-01_080253501
изображение_2024-10-05_014913912

VOLITUS "Juurdepääsuõigused tolliagentuurile"

Volikirjaga annab ettevõte tolliagentuurile õiguse järgnevate tollitoimingute teostamiseks:

  • tollideklaratsioonide esitamine
  • ettemaksete kasutamine tolli toiminguteks
  • tagatise kasutamine tolli toiminguteks.

Pääsuõiguste haldamine e-teenuste keskkonnas e-MTA
Kõige mugavam on pääsuõigusi hallata (anda, lõpetada, muuta jne) elektroonselt Maksu- ja Tolliameti e-teenuste keskkonnas, kus pärast sisselogimist valige menüüst Seaded – Pääsuõigused – Esindajate pääsuõigused.

Eksport

Ekspordideklaratsiooni täitmiseks on vaja järgmisi andmeid:

  • Kauba asukoht, kus kaup füüsiliselt asub tollivormistuse ajal
  • EL-ist väljumise tollipunkti kood
  • Kaubaarve, mis sisaldab järgmist: kaubakirjeldus, mis võimaldab kindlaks teha tollikoodi; kauba väärtus; kogus; neto- ja brutokaal; pakendid; tarnetingimused, EORI number.
  • Ajutiselt imporditud kaupade puhul on kauba impordideklaratsioon kohustuslik.

Import

Vabasse ringlusse lubamise tolliprotseduurile suunatakse liiduväline kaup, mis on mõeldud liidu turule viimiseks või kavandatud erakasutuseks või -tarbimiseks liidu tolliterritooriumil. Vabasse ringlusse lubamine annab liiduvälisele kaubale liidu kauba tollistaatuse.

Juhul kui, liidu tolliterritooriumilt liidu kaubana eksporditud liiduväline kaup, mis on kolme aasta jooksul sinna tagasi toodud (täielikult või osaliselt) ja vabasse ringlusse lubamiseks deklareeritud, vabastatakse isiku taotluse alusel imporditollimaksust.

Impordiprotsessi lõpuleviimiseks on vaja järgmist teavet:

  • Kauba asukoht, kus kaup füüsiliselt asub tollivormistuse ajal – kas laos, sadamas või transpordivahendis.
  • Tollitempli olemasolu
  • Kaubaarve, mis sisaldab järgmist: kaubakirjeldus, mis võimaldab kindlaks teha tollikoodi; kauba väärtus; kogus; neto- ja brutokaal; pakendid; tarnetingimused, EORI number.
  • Sooduspäritolu tõendamise dokument – arvedeklaratsioon, päritolusertifikaat.
  • Transpordiarve
  • CMR, AWB, Bill of lading
  • T1 transiidideklaratsioon / Ladustamisteade
  • Tagastamise korral kauba ekspordideklaratsioon
  • Eriload

Ajutine import / seestöötlemine

Ajutine import
Ajutise impordi protseduuri korral võib reekspordiks mõeldud liiduvälise kauba suhtes kohaldada liidu tolliterritooriumil täieliku või osalise tollimaksuvabastusega erikasutust.
Luba kasutada osalise tollimaksuvabastusega ajutise impordi protseduuri ei anta tarbekaubale.

Toll määrab loa andmisel ajavahemiku, mille jooksul tuleb kaup, mille suhtes on kohaldatud ajutise impordi protseduuri, reeksportida või suunata järgmisele tolliprotseduurile.
See ajavahemik peab võimaldama saavutada loas märgitud kasutamise eesmärk.
Ajutise impordi protseduuril oleva kauba kasutamisel ühel ja samal otstarbel ja sama loaomaniku vastutusel võib kohaldada ajavahemikku maksimaalselt 24 kuud.

Seestöötlemine
Seestöötlemine võimaldab liiduvälist kaupa maksuvabalt töödelda. Ei rakendata kaubanduspoliitilisi meetmeid, v.a sisseveoga seotud meetmed.
Töötlemist saab üldjuhul rakendada kaubale, millele sätestatud tollimaks on suurem kui 0% või kui kaubale rakendatakse kaubanduspoliitilisi meetmeid (nt koguselised piirangud).
Kaubad võib peale töötlemist suunata vabasse ringlusse. Protseduuri kasutatakse siis, kui imporditava kauba tollimaksumäär on kõrgem kui töödeldud tootel.
Loa taotlemise eeltingimused:

  • importkaup on valmistootes identifitseeritav;
  • töötlemiskoht ja töötlemise arvestus ning protseduuri kokkuvõte võimaldavad tollil teostada järelevalvet;
  • loa väljastamise majanduslikud tingimused on täidetud.

Intrastat aruanne

Intrastat aruanne on kohustuslik statistiline aruanne, mida peavad esitama ettevõtted, kes tegelevad kaupadega kauplemisega teiste Euroopa Liidu riikidega, kui nende kaubavahetuse käive ületab kehtestatud läve. See aruanne asendab tollideklaratsioone EL-i siseses kaubavahetuses ja seda kasutatakse andmete kogumiseks kaupade liikumise kohta liikmesriikide vahel.

Meie teenused hõlmavad:

  • Kõigi vajalike andmete kogumine ja töötlemine aruande korrektseks täitmiseks.
  • Kõigi vajalike andmete korrektne ja õigeaegne esitamine.
  • Konsultatsioonide pakkumine kõigis Intrastat aruandlusega seotud küsimustes ja tugi kõigil protsessi etappidel.

Pakendi arvestus ja aruandlus

Pakendi aruanne on kohustuslik dokument, mida peavad esitama ettevõtted, kes lasevad turule pakendatud kaupu. See aruanne on vajalik pakendite arvestuse ja kontrolli jaoks ning aktsiisi arvutamiseks ja tasumiseks.

Pakendiaktsiis on kaudne maks, mida võetakse kaupade esmakordsel turule laskmisel. See maks lisatakse kauba hinnale ja tegelikult maksab selle tarbija. Eestis maksab pakendiaktsiisi isik, kes esimesena laseb pakendatud kauba turule ja teeb selle kättesaadavaks levitamiseks või kasutamiseks.

Ettevõtted, kes kasutavad korduvkasutatavat pakendit, võivad olla kohustatud pidama arvestust ja esitama aruandeid korduvkasutatava pakendi koguse ja seisukorra kohta.

Meie teenused hõlmavad:

  • Andmete kogumine ja töötlemine: Kogume ja töötleme kõik vajalikud andmed pakendi aruande korrektseks täitmiseks.
  • Aruande täitmine: Tagame kõigi vajalike andmete korrektse ja õigeaegse täitmise.

EUR liikumissertifikaadid

Liikumissertifikaati EUR.1 või EUR-MED taotlev eksportija peab olema valmis esitama kõik asjaomaste toodete päritolustaatust tõendavad dokumendid.

Peamine erinevus EUR.1 ja EUR-MED sertifikaatide vahel on järgmine:

  • Pärast liikumissertifikaadi EUR. 1 väljastamist peavad asjaomased tooted jääma importiva riigi turul ja neid ei saa soodustustega reeksportida teistesse tsooni riikidesse (Euroopa Liidu ja Vahemere piirkonna vaheline kaubandus).
  • EUR.1 kinnitab kauba päritolu kindlast riigist ja võimaldab täita tolli nõuded esitada kauba päritolu tõendavad dokumendid.
  • Pärast EUR-MED liikumissertifikaadi väljastamist saab asjaomaseid tooteid soodustustega reeksportida importivast riigist mis tahes teise riiki piirkonnas, mille suhtes kohaldatakse Pan-Euro-Med kumulatsiooni (Pan-Euro-Med diagonaalkaubandus ).
  • EUR-MED kasutatakse Euroopa-Vahemere piirkonna akumulatsioonilepingus osalevate erinevatest riikidest pärit materjale sisaldavate kaupade päritolu teatamiseks.

A.TR liikumissertifikaat

ATR soodustollimaksumääraga toodete liikumiseks sertifikaat – Euroopa Liidu ja Türgi vaheliste kaubandussuhete raames.

Sertifikaadi taotlusele tuleb lisada kaubaarve, saatelehe ja vajadusel dokumendid, mis kinnitavad, et eksporditud kaup oli liidus vabas ringluses;

ATR registreerimine aitab teie partneril kasutada kauba Türki tarnimisel soodustollimäärasid, mis võib oluliselt vähendada kulusid ja tõsta ettevõtte konkurentsivõimet Türgi turul.

ATR kehtib kõikidele nõuetele vastavatele kaupadele [tööstustooted], välja arvatud põllumajanduskaubad, mineraalid ja terasetooted.
See sertifikaat vabastab tööstustoodete impordi ja ekspordi tollimaksudest, ilma selleta kehtiksid tavalised ELi-välised tollitariifid.

IMPORT toimetamiseks liikmesriiki

Kolmandatest riikidest Eesti kaudu Euroopa Liidu liikmesriikidesse saabuva kauba saab Eestis vabaks ringluseks vormistada käibemaksuvabalt. Kohustuslik on, et kaup toimetatakse kohe algses seisukorras saaja riiki.
Tarnimist kinnitavate dokumentide esitamise tähtaeg on 30 päeva.

ÜMBERASUJATE maksuvaba import

Kui olete elanud väljaspool Euroopa Liitu rohkem kui ühe aasta ning plaanite kolida Eestisse elama või õppima, siis saate oma isiklikud asjad maksuvabalt kaasa tuua.

Maksuvabalt saab Eestisse tuua isiklikke asju, mis peavad üldjuhul olema olnud ümberasuja kasutuses tema endises alalises elukohas vähemalt kuus kuud enne kuupäeva, millal tema alaline elukoht lakkab olemast kolmandas riigis. Toll võib vajadusel nõuda asjade omamist ja kasutuses olemist tõendavaid dokumente (ostuarved, garantiitalongid, saatelehed jms).

Lisaks peavad isiklikud asjad olema ette nähtud samal eesmärgil kasutamiseks ümberasuja uues alalises elukohas, st kasutuseesmärk ei tohi importimisel muutuda.

Üldjuhul saab ümberasuja isiklikke asju maksuvabalt importida kaheteistkümne kuu jooksul alates kuupäevast, millal ta asus elama ühendusse. Nimetatud tähtaja jooksul võivad isiklikud asjad saabuda mitme eraldi saadetisena.

12 kuu jooksul alates (tollimaksuvabalt imporditud) asjade vabasse ringlusse lubamisest ei tohi neid tasuta ega tasu eest kasutada anda, kasutada tagatisena ega võõrandada ilma tollile ette teatamata.

Ümberasuja võib maksuvabalt imporditud asjadega teha enne 12-kuulist tähtaega punktis 7 nimetatud toiminguid, kui on teavitanud sellest tolli ja tasunud vastavad impordimaksud.

Dokumendid maksuvabastuse kohaldamiseks:

  • isikuandmete tollilisavorm
  • dokumendid, mis tõendavad tema kolmandas riigis elamist, töötamist või õppimist, näiteks elamisluba, tööluba, tõend elukoha kohta, Eesti saatkonna kiri, tööleping, firma omamise korral selle registreerimise dokumendid; tööandja kinnitus kolmandas riigis töötamise kohta või õppeasutuse tõend kolmandas riigis õppimise kohta, välisriigi maksuameti tõend/maksudeklaratsioon jne;
  • dokumendid, mis näitavad kuupäeva, millal isik ümber asus, näiteks lennu- või laevapiletid, piiriületustemplitega reisidokumendid jms;
  • dokumendid, mis tõendavad isiku kolimist Eestisse, näiteks elamisluba, välja antud Eesti ametiasutuse poolt (kui kolmanda riigi kodanik asub Eestisse elama), tööleping, üürileping jne;
  • eesti- või ingliskeelne täielik nimekiri kaupadest, mis sisaldab kaubakirjeldust ja -väärtust eurodes, kinnitatud kuupäeva ja allkirjaga;
  • vajadusel tõend kaupade soetamise ja kasutamise kohta, näiteks ostuarved, garantiitalongid, saatelehed jne;
  • kaupade veodokumendid (kauba saatja ja saaja peab olema veodokumentidel sama isik);
  • tagatis, kui isik impordib kaubad enne ümberasumist või kui tollil on põhjendatud kahtlus selles, kas isik kavatseb jääda alaliselt elama Euroopa Liitu.

Nimekiri ei ole täielik ja toll võib isikult otsuse tegemiseks nõuda ka muid dokumente.
Tollil on õigus nõuda selgitusi esitatud dokumentide kohta.
Maksuvabastuse taotleja vastutab esitatud andmete õigsuse ja täpsuse eest ning lisatud dokumentide ehtsuse eest.

IOSS Vahendaja

IOSS erikord võimaldab müüjal lisada kauba müügihinnale (lõplik väärtus ei ületa 150 eurot) importimisel tasumisele kuuluva käibemaksu juba müügitehingu toimumise ajal ning seetõttu ei teki lõpptarbijal kauba kättesaamisel üldjuhul täiendavat maksukohustust.

Saadetised, mille väärtus on üle 150 euro, maksustatakse lisaks käibemaksule tollimaksuga.

IOSS erikorda saavad kasutada maksukohustuslased, kes tegelevad ühendusevälistest riikidest imporditud kaupade kaugmüügiga ELis asuvatele lõpptarbijatele. Kui IOSS erikorda soovib kasutada ühendusevälise riigi ettevõtja, kellel puudub ELis asu- või tegevuskoht, siis tema saab seda erikorda kasutada vahendaja kaudu, kes on kohustatud vahendatava eest ja nimel täitma erikorras sätestatud kohustusi. Erandina ei pea vahendajat määrama kaugmüügiga tegelev sellise ühendusevälise riigi isik, kelle asukohariigiga on EL sõlminud käibemaksu valdkonnaga seotud halduskoostööd, pettuste vastast võitlust ja nõuete sissenõudmist käsitleva vastastikuse abi lepingu. Praegu on ELil niisugune leping sõlmitud üksnes Norraga. Eestis on vahendajana õigus tegutseda isikul, kes on maksevõimeline, laitmatu mainega ning kellel ei ole maksuvõlga.

Toimume järgmiselt:

  • ühendusevälise riigi ettevõtja (e-pood) valib ühes ELi riigis vahendaja, kes tema eest ja nimel hakkab esitama IOSS käibedeklaratsioone, kus on deklareeritud kõigisse tarbimisliikmesriikidesse müüdud kaupade käibed;
  • e-pood edastab vahendajale kaupade müügi hetkel ostjate poolt tasutud käibemaksu puudutava info;
  • vahendaja koostab e-poelt saadud andmete põhjal imporditud kauba kaugmüügi käibedeklaratsiooni (IOSS käibedeklaratsiooni) käibe tekkimise kuule järgneva kuu lõpuks ning esitab selle deklaratsiooni ja tasub deklaratsiooni esitamise tähtajaks käibemaksu oma registreerimisriigi maksuhaldurile (Eestis registreeritud vahendaja Eesti maksuhaldurile).

Kaupade tollivormistus võib toimuda ükskõik millises ELi riigis (mitte tingimata selles riigis, kus esitatakse IOSS-deklaratsioon), need ei ole omavahel seotud toimingud. Ühendusevälise riigi e-pood ei pea ennast eraldi registreerima maksukohustuslaseks ega omama EORI-numbrit.

EORI number on kohustuslik väliskaubandusega tegelevatele ettevõtjatele kaupade importimisel, transiitvedudel, eksportimisel või muudel tollitoimingutel.

Euroopa Liidu tolliterritooriumil asuva ettevõtja EORI numbri väljastab tema asukohariigi tolliasutus. Ettevõtjad, kes ei ole asutatud liidu tolliterritooriumil, peab registreerima selle liikmesriigi tolliasutus, kus ettevõtja teeb või kavatseb teha oma kõige esimese tollitoimingu.

Juhend

TECWAY OÜ

Registrikood: 17037266
KMKR: EE102762013

Aadress: Õismäe tee 68-27, 13512 Tallinn, Harju maakond

Registrikood: 17037266
KMKR: EE102762013

Aadress: Õismäe tee 68-27, 13512 Tallinn, Harju maakond